"/> BPM wars OA představuje DJ BOSSE | BPM wars

BPM wars OA představuje DJ BOSSE

25. června 2012 v rubrice News

Dnes bychom vám rádi představili DJ Bosse, hlavní hvězdu letošného BPM wars Open Air festivalu, který vypukne 27.července na koupališti ve Třech Dvorech.

DJ BOSS není odmalička boss. Narodil se jako Slavo Brtáň na břehu starodávné slovenské řeky Váh, v blátem proslulém městě Piešťany. V té době ještě ani on netušil, že zazáří jako kometa na evropském techno nebi.

Začínal jako neodbytný mladík, který jezdil autobusem na akce s pár deskami a snažil se uprosit u  DJ-ů nebo promotérů, aby ho alespoň na chvíli pustili za gramofony. Dnes musí prosit jeho, aby se za ně alespoň na chvíli postavil.

DJ BOSS začal pracovat na vlastních tracků v roce 1995. Tvrdá práce přinesla výsledky po pěti letech, když DJ Rush vydal na svém labelu Kne ‚Deep EP s názvem Parametr Jedna. Slovenský techno jezdec se najednou stal hvězdou. Dnes patří mezi uznávané producenty, DJ-e a remixéry. Jeho jméno je symbolem kvality na celé evropské techno scéně. Dokázal si vytvořit svůj vlastní sound, díky kterému jsou jeho nahrávky snadno identifikovatelné v záplavě stejně znějících tracků.

DJ BOSS má svůj vlastní label Dole Gate, na kterém vydává své vlastní věci. Nahrávky s touto značkou jsou žádanými vychytávkami, protože nabízejí originální sound a nevídané nápady. Dole Gate můžete slyšet na parties od Uralu až po britské pobřeží Atlantiku.

DJ BOSS nemá gramofony. Zásadně používá laptop a jako jeden z mála DJů používá zejména vlastní tracky, které nikoho nenechají na pochybách, že mají do činění s výjimečným umělcem. Stačí si prohlédnout plakáty s festivalů a parties z celé Evropy. Je náhoda, že na většině z nich je DJ BOSS mezi headlinery?

DJ BOSS má na kontě téměř deset vlastních EP ‚s. Kromě vlastního labelu Dole Gate jejich vydal na značkách Kne ‚Deep, Mechanisms Industries, Reverse Vinyl nebo Planet Rhythm Records. Jeho tracky se objevily na množství kompilací a mixů. Remixérsky se podepsal na výtvorech mnoha evropských techno producentů.

DJ BOSS se jako jeden z mála Slovenská DJ-ů dokázal vypracovat od úplných začátků až na vrchol současné techno scény. Dokazuje to seznam hvězdných DJů, se kterými sdílel společné pódium (i gramofony) – Africa Islam, Dave Clarke, Speedy J, Jeff Mills, Westbam nebo DJ Rush. Producentsky spolupracoval i s Marián Čekovský, Darou Rollins, Tokym, Dalem a dalšími hvězdami česko-slovenské hudební scény.

DJ BOSS je bezpochyby ozdobou jakékoliv techno party. Nechyběl na žádném významnějším festivalu v domácích lesích a loukách. Seznam klubových vystoupení obsahuje Rakousko, Polsko, Španělsko, Velkou Británii, Nizozemí … asi by bylo jednodušší vypsat evropské země, ve kterých ještě nehrál.

www.djboss.net

Facebook komentáře:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejbližší události

  • Prozatím zde nejsou žádné události! Buďte naladěni.

Facebook fan box

Naši partneři